bentonit
kalsiyum bentonit
kalsiyum bentonit detoks kürü bentonit detoks kil maskesi Kalsiyum Bentonit Ağır Metalleri Vücuttan Atmak

Bentonit Detoksu – Bunu Herkes Yapmalı!

Detoks ve kolon temizleme üzerinedetoks toksinler bakteriler yazılan makalelerin birçoğu bizi korkutmuştur.

Çünkü dışardan gelen her maddenin vücudumuza ne kadar zararlı olduğunu anlatırlar.

Soluduğumuz hava, yediğimiz gıda, içtiğimiz su, kullandığımız temizlik ürünleri ve içimizde oluşan metabolik atıklar…

Gıda ve çevrede bulunan kimyasallar üzerine yapılan araştırmalar insanoğlunun havaya hergün tam 700,000 ton kirliliğe yol açan maddenin karışmasına sebep oluğunu keşfetti.

Bunlar hergün kullanılan ev temizlik ürünlerinden kozmetik ürünlere ve saç boyalarına kadar birçok şeyi kapsamakta. Bu sadece havadaki kirlilik! Buna suya karışan tarım ilaçlarını ve toksinleri de katın.. Aynı zamanda yediğimiz hayvanlara düzenli olarak yedirilen kimyasalları, genetiğiyle oynanmış ve koruyucu ilaçlarla spreylenmiş sebze ve meyveleri de unutmayın. Ve, yediğimiz balıkta bulunan civa, ağzımızdaki dolgular, boyamızdaki kurşun ve daha birçok şey ciddi seviyelerde artan ağır metal zehirlenmelerine oluyor. Bu korkutucu tabloyla ilgili araştırmaları heryerde bulmak mümkün.. Uykusuz kalmanıza sebep olacak makaleleri haftalarca okuyabilirsiniz. Ama rahatlamanızı istiyoruz.. Biz sizi bu negatif durumu durmadan yüzünüze vurmaktansa detoksun faydalarına yoğunlaşarak pozitif bakmanızı istiyoruz. Doğru söylemek gerekirse vücudumuza ve çevremize verdiğimiz zarar gerçekten korkutucu..Sindirim sistemimiz ve genel olarak sağlık durumumuz da bunlardan dolayı hep kabus gibi..Yeterince kötü şey söyledik..Şimdi iyi şeylerden bahsedelim!

Detoksifikasyonun Faydaları

Araştırmalar detoksofikasyonun vücut hücrelerimizde mucizevi bir etki yarattığını ispatlıyor. Natasha Lee’nin “Detoksifikasyon Gençliğin Kaynaği Olabilir mi? ” başlıklı makalesinden bir alıntı:

“Rockfeller Medikal Araştırmalar Enstitusunden Dr. Alexis Carrel 1900 lü yılların başında inanilmaz bir deney gerçekleştirdi. Tavuk embriyosundan alınan hücreleri yaşamaları için gerekli olan tüm besleyici maddeleri bulunduran bir solüsyonun içine koyarak ve solüsyonu hergün değiştirerek yaşatmayı başardı. Hücreler besinleri aldı ve atıklarını aynı solusyonun içine bıraktı. Dr. Carrel in yaptığı tek şey hergün solüsyonu taze solüsyonla değiştirmek oldu. Tavuk hücreleri 29 yıl taki Dr. Carrel in assistanı bir gece solüsyonu değiştirmeyi unutana kadar yaşadı! Hücrelerin daha ne kadar uzun yaşayabileceklerini bilmiyoruz! Dr. Carrel deneyini hücrenin ölümsüz olduğunu belirterek sonlandırdı. Sadece hücrelerin içinde yüzdüğü sıvı dejenerasyona uğruyordu. Dr. Carrel şöyle devam etti ” Hücre ölümsüzdür, sıvıyı değiştirerek, beslenmesini sağlayarak biliyoruz ki hücre sonsuza kadar yaşayabilrdi. Bir tavuk ortalama 7 yıl yaşarken tavuk hücreleri 29 yıl yaşamıştı!

Vücudumuzun sonsuza kadar yaşayabileceğine inanmak zor olabilir ama benzer prensipleri takip ederek iyi bir sağlık ve daha uzun bir hayat ortamı insanlar için de yaratılabilir.

Vücudumuzdaki her hücre toksine dönüşen atıklar salgılar ve eğer bu toksinlerin yüzdüğü sıvının temizlenmesine fırsat kalmadan daha da artış olursa vücudumuz zehirlenmeye başlar. Yukardaki deneye göre, dejenerasyonun ve yaşlanmanın sebebi budur. Bu yeni bilgiyle "Zaman" ve "sadece hayat" gibi genel düşünceleri resimden siliniyor. Gerçek şudur ki, her 7 yılda bir tüm kemiklerimiz, dişlerimiz, saçlarımız ve cildimiz yenilenir ve mantıklı olarak Dr. Carrel in tavuk hücrelerinde yaptığı gibi bir insan vücuduna daha iyi bakarak 7 yıl öncesinden daha iyi hissedebilir ve görünebilir.

Zaman tek başına bir hastalık ya da zehir değildir, zamanla biriken toksinlere vücudun dayanamayıp kötüleşmesi hastalığa ve yaşlanmaya sebep olur. Diğer bir söyleyişle ölümün sebebi tek başına zaman değildir. Toksinler yaşamın sonlanmasının sebebidir.

Öyleyse, mantıksal olarak ve yukardaki bilgiye göre, hücrelerini detoks yaparak insan temizlenip daha sağlıklı hale gelebilir. Düzenli detoks yapmak, çok miktarda su içmek ve beslenme konusunda akıllıca tercihler yapmak mucizeler yaratabilir. Dr. Carrel bunun bir mucizeden ibaret olmadığını bilimsel olarak da ispatlamıştır.

Detoksifikasyon ve beslenme ile tedavi de başta gelen uzmanlardan biri olan Kathryn Alexander kısaca şöyle belirtmiş " 50 yıl boyunca insan yapımı kimyasal katkılı gıdalara sürekli maruz kalmak kronik hastalıklara ve kansere sebebiyet verdiğine dair şüpheleri arttırmıştır. Bunun geri dönüşü ancak ana sebebi çözüme ulaştırmakla mümkündür. Vücudumuzdaki toksinleri atarak ve beslenme durumunu düzelterek, sağlıklı olmayı başarabiliriz. "

Vücudun kendi kendini zehirlemesinin en genel semptomları mental kapanıklık, donukluk ve yorgunluktur. Diğer semptomlar ise baş ağrısı, kabızlık, ishal, sık soğuk algınlığı, vücut ağrıları özellikle omurganın aşağı ve yukarısında, sırtın altında oluşan ağrılar, cilt problemleri, enfeksiyonlar (bağışıklık sisteminin etkili çalışmamasından dolayı), sabah uyuşukluğu, gaz, ağız kokusu, kötü kokulu dışkı, alerjiler, yağlı yemeklere toleresizlik, adet dönemi stresi, şişkin göğüsler ve tekrarlayan enfeksiyonlara vajinal enfeksiyonlara eğilim… İyi haberse bu semptomların hepsinden detoxla kurtulabileceğiniz!

Detoks için Kil kullanımı

O zaman detoksu nasıl yapmalıyız? Cevap çok basit - KİL Kullanarak! Ama sıradan bir kil ile değil, sadece smektit grubundan olup emme ve yüzeyde tutma özelliği olan kil ile detoks yapmalısınız. Bu, kil vücudunuza girerken negatif yüklü iyonları ile vücudunuzdaki positif iyonlu maddeleri (bakteri, virüs, toksin vb..) çekip vücuttan çıkaran kil türüdür. Kil bu zararlı partikülleri hem çeker hem de yüzeyinde tutar. Bu yüzden size kesinlikle Kalsiyum Bentonit Kili ni öneriyoruz.

Clay Cure kitabının yazarı Ran Knishinsky kil yeme ya da içme taraftarıdır. Kitabında, 2 ile 4 hafta arası sıvı kil içenlerin ne gibi yararlar gördüğünü yazmış, buna göre: bağırsakların daha düzenli çalıştığını, kronik kabızın iyileştiğini, ishal, hazımsızlık ve ülserin daha iyi duruma geldiğini, daha parlak ve beyaz gözler, reflekslerde düzelme, duygusal canlılık, doku ve damakta iyileşme, enfeksiyonlara karşı direncin artışı görülüştür. Kil tüm organizma üzerinde çalışır ve vücudun temizlenmeden geçilmiş bir yeri kalmaz.

Biz günlük kil tüketmeyi temiz ve iyi bir sindirim istemi için öneriyoruz. Yetişkinler için günlük tüketilmesi önerdiğimiz miktar: Sıvı Kil için 1 – 2 onz, sulandırılmış kil için 1 – 2 yemek kaşığıdır. Bunlardan birini seçin ve değiştirmeyin. Kil tüketilirken çok su da tüketilmesi önemlidir. Günlük 8 – 10 bardak su içmek gereklidir. Su, bağırsakta ve kolonda istenmeyen materyellerin yumuşamasına ve çözülmesine yardımcı olur. Bu materyeller daha sonra kil tarafından emilir ve normal olarak vücuttan atılır.

Detoks uygulamak içinse daha yüksek dozlar öneriyoruz. 4-6 hafta 3 onz sıvı kili günde 3 defa alın. Daha sonra günde 1-2 sefere indirin. Ve, eğer ilaç kullanıyorsanız, kili aldıktan sonra 1-3 saat kadar bekleyin. Ama bunu yapmadan tedaviler değişkenlik gösterdiği için önce doktorunuza danışın. Aynı zamanda, Kil Banyosu da özellikle ağır metal zehirlenmeleri durumlarında detoksifikasyon için çok etkilidir. Kil banyosu için uygulama şöyledir:

Detoks için Kil Banyosu yapılışı

2 kap toz kili banyo küveti içine boşaltın ve üzerine olabildiğince sıcak suyu doldurun. Çözülmesi için kili karıştırın. 3 inc kadar suyu dolunca daha soğuk su ekleyip uygun sıcaklığa getirin.

Su ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır. Olabildiğince rahat bir sıcaklıkta olmalıdır. Banyoda 10 ile20 dakika arası durumunuza göre durabilirsiniz. Ama lütfen daha fazla kalmayınız! Eğer öok uzun kalırsanır temizlenme reaksiyonu olarak da bilinen baş ağrısı, yorgunluk, kas ağrıları gibi ağrılar yaşayabilirsiniz.

Diğer bir seçenek de 2 veya 4 kap sıvılaştırılmış kili banyo suyuna eklemektir. Toksinleri arındırmak için çok etkilidir.

İyileştirici Enerji Adlı kitabında Wendell Hoffman araştırmaları sonucunda yüksek saflıktaki bentonit Kilinin banyoda kullanılması toksin kimyasalları gözeneklerden temizlemesini sağladığını ispatlamıştır. Bir çok denemeden sonra, en iyi sonucu banyoda 20 dakika kalınarak alınacağı sonucuna varmıştır. Ama herhangi bir kil bu etkiyi veremez, sadece çok saf Bentonit kili bunun için kullanılmalıdır.

Kilin banyoda fazla kullanımı ciddi metal zehirlenmelerinde detoks yapmak için kullanıldığı bilinmektedir. (Bunu işe yaradığını söyleyebilmek için kilin siyaha dönüp dönmediğine bakın – Eytons Earth)Bazı kullananlar kilin koyu renge döndüğünü görebilir. Genellikle 1-2 banyo toksinlerin arınması için yeterli olacaktır.

Ayak Detoksu, Detoks Diyeti, Detoks Nedir, Detoks Nasıl Yapılır?, How to Detox, Cleanse Detox, Body Detox, Diet Detox, Dre Detox

Kaynak: http://www.aboutclay.com/info/Uses/detox.htm

kalsiyum bentonit detoks kürü bentonit detoks kil maskesi Kalsiyum Bentonit Ağır Metalleri Vücuttan Atmak