bentonit
kalsiyum bentonit

Kalsiyum Bentonit Nedir?

Kalsiyum Bentonit konusunda kendini uzmanlaştırmış ve 20 yıla yakın süredir Kalsiyum Bentoniti neredeyse hayatının her anında kullanan Perry A. Yazdığı YAŞAYAN KİL – Doğanın Kendi Mucizevi Şifası Kalsiyum Bentonit Kili, kitabında şunlardan bahsetmekte,

Devamı...

Kalsiyum Bentonit Kili Tanımı

Kalsiyum Bentonit Kili, Smektit grubu killerinden biridir. Sahip olduklari kimyasal değişiklik yapabilme kabiliyetinden ötürü “Yaşayan kil” olarak da adlandırılır. Hem çekme (adsorbtion) hem de yutma (absorbtion) etkisi gösterebilen nadir kil türlerinden biridir.

Devamı...

Kalsiyum Bentoniti Diğer Killerden Ayıran Özellikler.

Her kil aynı özelliklerde değil, amacına uygun degildir. Piyasada sağlık yada güzellik amacıyla satılan kil bazlı toz yada krem formunda değişik ürünler satılmaktadır. Bu konuda size tavsiyemiz kil bazlı olduğu belirtilen ürünün içinde hangi tür kil kullanıldığına dikkat etmenizdir.

Devamı...

Kalsiyum Bentonitin Kullanım Şekilleri.

Kalsiyum Bentonit Kilinin Kullanım Şekilleri, amaçlarına göre degişmektedir. Harici yani cilt üstüne sürerek kullanımın yanında sulandırılmış şekliyle dahili olarak ağız yoluyla da kullanımı da mümkündür.

Devamı...

Kalsiyum Bentonit Kili ile varislerden doğal bir yolla kurtulun.

Yetişkinlerin 10% u ile 20sini etkileyen Varis, damarların normal olmayan bir şekilde şişmesi, bükülmesi ve mavileşmesine denir. Özellikle bacaklarda ip gibi görünen damar deri yüzeyinde çıkıntı yapar. Bunlar sorunlu damar kapakçığı yada zayıf damar duvarlarından dolayı oluşur.

Devamı...

Otizimle Savaşta Bentonit Kili - Cheryl McCoy.

Günümüzde, birçok otistik tedavi merkezi, tedavilerine bentonit kil kullanımını dahil etmişlerdir. Uyguladıkları Detoks ve kalsiyum bentonit kil banyoları ile , şelasyon tedavilerinde elde ettikleri başarıda önemli bir factor olmuştur.

Devamı...

Bentonit Kili Radyasyonu Yok Eder - Donna Rea.

Doğallık ile, İnsanların katkılarıyla Gerçek Haberler sloganıyla Özellikle Amerika`da çok popüler olan ve alternatif tıp, doğal ve işleme tabi tutulmamış ürünler ilgili sayısız makale ve habere ulaşabileceğiniz dünyaca bilinen NaturalNews.com sitesi, diğer bir makalesinde bentonitin radyasyonun etkilerini azaltmasına yer vermiştir.

Devamı...

Toksik Maddeler Kaçının ve Kalsiyum Bentonit Kili İle Kendinize Maske Yapın.

Deri vücudumuzun en büyük organıdır. Deri, aynı zamanda toksinlerin vücuttan atılmasında başlıca rollerden birini oynar. Bu nedenle, cilt bakım ürünlerinin etiketlerini okumak ve içerikleri konusunda bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Piyasada "doğal" kil maskeleri ile çok fazla miktarda mevcuttur.

Devamı...

 

Ana Sayfa