bentonit
kalsiyum bentonit

bentonit kili zararlı toksinler bentonit detoks güzellik maskesi Bentonitin Doğal Tıp Etkileri mucizesi

Bentonit Kilinin Sağlık İçin Sayısız Faydaları

Doğallık ile, İnsanların katkılarıyla Kalsiyum Bentonit Kilinin Sağlık İçin Faydaları Gerçek Haberler sloganıyla Özellikle Amerika`da çok popüler olan ve alternatif tıp, doğal ve işleme tabi tutulmamış ürünler ilgili sayısız makale ve habere ulaşabileceğiniz dünyaca bilinen NaturalNews.com Sitesi bir makalesinde bentonitin sayısız faydalarına yer vermiştir.

Bu yazıda şunlar ifade edilmiştir,

Bentonit kili çok yönlü ve pahalı olmayan doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Sağlık açısından faydaları dünya kadardır. Bu madde güvenilirliği ve temizlikteki üstün özellikleri ile bilinir.

Eskimiş volkanik külden oluşan Bentonit kili, dünyanın farklı yerlerinde bulunan ve en erken tarihlerden bu yana tıbbi amaçlı tedavilerde kullanılmaktadır. Dünyada bilinen en büyük ve bilinen bentonit kili yatakları Fort Benton, Wyoming (Amerika) yakınında bulunur. Nitekim, Bentonit ismini buradan almaktadır.

Bentonit Kilinin, sağlık açısından faydaları arasında,

Karaciğer, kolon ve cilt temizliği.

Sindirim yolunda bakterilerin dengelenmesi.

Besin özümsemenin geliştirilmesi.

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi.

Buna ek olarak, bentonit kili aynı zamanda gıda alerjileri, gıda zehirlenmeleri, kolit, viral enfeksiyonlar ve parazitleri önler. Artrit, katarakt, diyabetik nöropati, ağrı, yara, ishal, mide ülseri, hayvan ve böcek ısırmaları, sivilce, anemi ve alkolizm için etkili bir tedavi yöntemi sunar. Kilo kaybında ve tüm sindirim koşulları iyileştirmede etkilidir. Bentonit kili, aynı zamanda, hücre ve dokuların yeniden mineralize edilmesinde, vücudun bazikleştirilmesinde ve radyasyona karşı vücudumuzun korunmasında çok etkilidir.

Bentonit kilinde mevcut olan MONTMORİLLONİT minerali, bentoniti faydalı kılmada başlıca mineral olarak rol oynar. Ayrıca magnezyum ve yaklaşık 67 diğer iz mineralleri içerir. Bentonit kil parçacıklarının özelliklerini ve dağılımı bentonitin iyileştirici özellikleri bulunmasında büyük katkı sağlar. Bu parçacıklar sahip olduğu negatif yükler sayesinde bakteriler, toksinler, metaller ve pestisitler, toksinler ve patojenler gibi pozitif yüke sahip olan tüm zararlı maddeleri kendine çeker.

BENTONİT KİLİ NASIL KULLANILIR?

Bir yada İki çay kaşığı kili tamamen filtrelenmiş 250 ml su ile bir bardakda karıştırın ve için. Üç gün boyunca bunu yapın ve üçüncü günden sonra, dört gün boyunca kullanmayın. Beşinci gün, dört gün boyunca tekrar kullanın. Daha sonra tekrar üç boyunca kullanmayın. Dört hafta kadar sürebilecek alışma süresi boyunca bu programa devam edin.

Aç karınla bentonit kili almak (yemeklerden yada takviye ve diğer gıdalardan en az bir saat önce) besinler ve yararlı maddelerin emilimini engellememesi açısından en iyisidir. Sindirim sisteminde dejeneratif hastalıklar da kabızlığa yol açabilir. Birçok sağlık pratisyeni, vücudun susuz kalmasını sağlamak ve kabızlığı önlemek amacıyla, bentonit kilinin Psyllium kabukları ile alınmasını ve , bunun yanında bol su içilmesini önerir. Bentonit kilinin kabızlığa yol açabilmesin sebebi, patojenlerin ve toksinleri kendi ağırlığının birçok katında emme özelliği olmasıdır.

Bentonit kili, kemik ve kas hasarı, karpal tünel sendromu, baş ağrısı, cilt sorunları (egzema ve sedef hastalığı da dahil olmak üzere), enfekte yaralar, göz yorgunluğu ve tümörler gibi durumlarda da harici paket olarak kullanılabilir. Sıcak bir su banyosuna 1 e 12 oranında bentonit kili koyularak cilti gençleştirmede uygulanabilir.

ETKİLEŞİMLER

Ağız yoluyla dahili kullanımda, aşağıdaki durumlarda bir sağlık pratisyenin gözetiminde alınmasına dikkat edilmelidir.


Bireyin herhangi bir reçeteli ilâç kullanması ve / veya


Yüksek kan basıncının mevcut olduğu durumlarda


Demir toleransrızlığı tanısı olan insanlarda kan örneği gözlenmeden bentonit kili almamalıdır.


Bentonit kilinin herhangi bir metal ile temasta bulunmaması gerektiğini belirtmek çok önemlidir.

YAZAR İLE İLGİLİ OLARAK

Luella May, insanların doğal olarak iyileşmesine yardım eden, doğal bir sağlık savunucusudur. Luella, önümüzdeki birkaç ay içinde hazır olacak "Ruhumuzun 8 adet görünmeyen lekesi" kitabını basımına hazır hale getirmekle meşguldür. Doğal sağlıkla ilgili kitapları ve makaleleri olan ve “Kanserin Doğal Düşmanı” ve “Şifalar Topluluğu” adlı kitapların yazarı olan Tony Isaacs ile birlikte olan Luella, reçeteli ilaçların kullanımına, hastalıklara genel talimatlarla verilen tedavilere karşı çıkan, doğal yollarla daha uzun, sağlıklı ve mutlu yaşamak isteyen diğer insanlara “Hayatın En İyi Yılları” sitesinde katkıda bulunur. Luella, aynı zamanda Curezone`a, “Tony Isaacs`e Sor” forumuna, bir yahoo sağlık grubu olan “Zakkum Çorbası” na eş başkanlık eder. Bunlara ek olarak, evcil hayvanların doğal yaşamına odaklanan kendi Yahoo grubu vardır.

http://www.naturalnews.com/032549_bentonite_clay_health_benefits.html. sitesinden alınmış ve Türkçe`ye çevrilmiştir.

bentonit kili zararlı toksinler bentonit detoks güzellik maskesi Bentonitin Doğal Tıp Etkileri mucizesi