bentonit
kalsiyum bentonit

Tedavi Yapan Killer bentonit detoks kil cilt maskesi Hayvanlar ve Bentonit Kili

Hastalığın Temel Sebebi-Ran Knishinsky

Article: The Basic Cause of Disease - by Ran Knishinsky

Buradaki metin Ran Knishinsky'nin Kil TedavisiHastalık tedavileri Nelerdir eserinden alıntıdır.

Sağlık üç temel faktöre dayanır: 1-İyi ve besleyici gıdalar alınması. 2-Hücrelerin beslenmesi için besinlerin doğru bir şekilde sindirilmesi 3-Tüm zararlı materyallerin vücut sisteminden dışarı atılması

İlk olarak, iyi bir şekilde yaşamak için, vücuda aldığımız besinler doğru çeşitte olmalı, yani hücreleri beslemek için gerekli olan vitaminleri, mineralleri ve enzimleri içermelidir.

İkinci olarak, vücudun yiyeceklerden temel besinleri alabilmesi için iyi bir şekilde sindirimi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Besinler ince bağırsağa ulaştığında, pankreas ve ince bağırsak duvarı özsu salgılamalı, safra da karbonhidrat, protein ve yağları sindirmelidir. Bu aşama vücut sistemine pek çok yük getirmektedir. Hele de sistemin parçası olan organlardan biri problemliyse bu yük daha da artar. Eğer vücut sindirim işlemini gerçekleştirmezse hücreler güçsüz kalır ve besin ihtiyacını karşılayamamış olur.

Üçüncü ve son olarak boşaltımın öneminden bahsetmek gerekir. Doğal sağlık alanındaki uzmanlar bizlere yıllardır bağırsak sisteminin sağlıksız oluşunun pek çok hastalığa neden olabileceğini ve hastalıkları şiddetlendirebileceğini ifade etmektedirler. Araştırmalar da bu iddiaları doğrulamaktadır Toxemia'nun yazarı John Tilden(1974) hastalıkların temel nedeninin vücuttaki atık madde ve toksinlerin boşaltımındaki yetersizlik olduğunu iddia etmektedir. Bu toksinler vücutta bulunması gerekenden fazla miktarda kanda toplanmışsa grip, baş ağrısı diye ifade ettiğimiz rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır.

Eğer sistem bağırsak yoluyla zehri, atıkları vücuttan tahliye etmede başarılı olamazsa, toksinlerin vücudu asla terk etmediği bir sendrom olan kabızlık durumu meydana gelir.

KİLİN VÜCUTTAKİ İŞLEYİŞİ

Kilin vücuttaki işleyişi direkt olarak sindirim kanalında gerçekleşmektedir. Yani kil, zehirli maddeleri bir araya getirmekte ve dışkı yoluyla vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Kil bu işlemi doğada bulunan her türlü toksinle-ağır metallerle ya da metabolik toksinler olarak adlandırılan vücudun kendi bünyesinde açığa çıkan toksinlerle- gerçekleştirilmektedir. Vücudun kendi toksinlerini üretmesi kulağa mantıksız gelse de bu durum malesef stres, zayıf bir metabolizma ya da serbest radikallerin çoğalmasıyla ortaya çıkmaktadır.

Kilin vücuttan atılması sistem için herhangi bir sorum yaratmamaktadır. Kalın bağırsağınızda oluşan kil topluluğu sizi endişelendirmesin. Kil, psillyum fibere benzer olarak bir hacim artırıcı gibi çalışır ve bağırsakta bulunmaması gereken maddeleri tahliye ederek boşaltım sistemine yardımcı olur. Yalnız buradaki işlem yiyeceklerin sindirim kanalından geçmesindeki gibi gerçekleşmez. Bunun yerine kil bağırsakları harekete geçirir, kasların kasılıp gevşemesiyle yiyecek ve dışkılar hareket eder. Kil ve toksinler birlikte vücuttan atılırsa biriken toksinler kan dolaşımında bulunmaya devam ederler.

Tedavi Yapan Killer bentonit detoks kil cilt maskesi Hayvanlar ve Bentonit Kili