bentonit
kalsiyum bentonit

bentonit kili şifalı çamurlar bentonit detoks güzellik maskesi Egzama ve Sedef Hastalığı bentonit kili

Otizimle Savaşta Bentonit Kili - Cheryl McCoy.

Bentonit Otizm Savaşı

Günümüzde, birçok otistik tedavi merkezi, tedavilerine bentonit kil kullanımını dahil etmişlerdir. Uyguladıkları Detoks ve kalsiyum bentonit kil banyoları ile , şelasyon tedavilerinde elde ettikleri başarıda önemli bir faktör olmuştur. Çalışmalar, kilin, metalleri ve çevresel toksinleri vücuttan güvenli bir şekilde atmadaki benzersiz özelliğini göstermektedir. Aynı zamanda kil kullanımı ile, davranışsal ve bütünleştirici tedavilerde daha iyi sonuçlar alınabileceği açıkça görünmektedir.

…..

Çevresel toksinlerin, otizmin başlangıcında önemli bir faktör oynadığı bilinmektedir. Bu toksinlerden kendimizi korumak ve mümkün olduğunca çabuk sistemimizden atmak, bu açıdan çok önemlidir.

Ne yazık ki, soluduğumuz havada , içtiğimiz suda ve yediğimiz yemeklerde bulunan bu toksinlerden korunmak neredeyse imkansızdır. İç temizlik ve detoksifikasyon, vücudumuzdan bu maddeleri kaldırmak için gereklidir.

Birçok doktor ve diğer tıp adamları, otistik hastalar için davranış terapisine ek olarak şelasyon ve detoks programlarının tavsiye ederler. Uzmanlar, bu toksinlerin kaldırılması durumunda kaldırdığınızda, müzik terapisi ve uygulamalı davranış analizi gibi tüm diğer davranışsal ve bütünleştirici terapilerin, çok daha kolay ve etkin olacağı konusunda fikir birliğindedir.

Şelasyon işleminde kullanılan maddeler ağır metalleri bağlamak maddelerdir. Tıbbi profesyoneller tarafından kullanılan en yaygın iki madde deri içine DMPS ve ağız yoluyla kullanılan DMSA dir. Bu tip şelasyon tedavileri genellikle etki olabilir, ancak maliyetli olmasıyla beraber, çocuklar için yan etki riski daha yüksektir (baş ağrısı, ishal, yorgunluk, ateş, kramplar). Bu terapi yerine vücudu detokslamada kullanılabilecek daha az reaksiyon riski olan, daha doğal ve daha iyi bir yol olduğu ve kesinlikle işe yaradığı belirtilmekte. Adı ise, kalsiyum bentonite kili.

…..

Dr. Miriam Jang, MD, “Otizm`de Atılımlar” ın yazarı şunları söyledi:

“Çok sayıda hastamı kil banyolarına soktum ve civa, kurşun, arsenik, alüminyum ve kadmiyum gibi ağır metaller için daha önce okunan değerlerin önemli ölçüde düştüğünü gördüm. Şu an hastalarımın ağır metal değerlerini, kullandığım her üç metot için ( TD DMPS, oral DMSA ve kil banyosu) takip ediyorum . Kil Banyosu yönteminin metallerin atılmasında daha hızlı olduğunu gözlemlemekteyim. Özellikle bir hastamda, diğer hastalarımın da ötesinde çok yüksek civa ve kurşun oranı bulunuyordu. 3 aylık zaman içinde, haftada iki kere kil banyosu uygulayarak , kurşun oranlarını ciddi anlamda düşürdük, civa nerdeyse kalmadı. Özellikle kas zayıflığı ile ilgili olan yüksek kurşun oranları normal değerlere ulaştı.”

KAYNAKLAR


Living Clay: Nature`s Own Miracle Cure, Perry A~, 2006, Perry Productions.
http://www.livingclaybook.com


"One child in 60 suffers from a form of autism," Sue Reid, The Daily Mail,
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1163606/One-child-60-suffers-form-autism.html


"Soaring Autism Rates Linked to Environmental Causes," Reuben Chow,
http://www.naturalnews.com/025658.html


"Autism Linked to Genes that Govern How the Brain is Wired." Claudia Wallis, Time, Inc.,
http://www.time.com/time/health/article/0,8599,1894409,00.html


"Is autism in the genes? Or the
http://www.naturalnews.com/environment.html

Today at MSNBC.com, http://www.msnbc.msn.com/id/7006980/from/ET/


"The Age of Autism: Study sees vaccine risk," Dan Olmstead,
http://www.generationrescue.org/olmstead.html


"New Study: Autism Linked to Environment," Maria Cone, Scientific American,
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=autism-rise-driven-by-environment


Perry A~ Arledge, Natural News: "Criteria for Selecting a Quality Healing Clay",
http://www.naturalnews.com/025053.html

The Clay Cure, Ran Knishinsky, 1998, Healing Arts Press

YAZAR HAKKINDA

Kilin, sağlık ve tedavi alanlarında kullanımı ile bilgi ve kaynakları insanlara aktaran http://www.AboutClay.com sitesinin yöneticilerinden biri olan Cheryl McCoy, kilin mucize etkilerini birkaç sene once keşfettiği zamandan bu yana, bu konunun önde gelen bir destekleyici olmuştur.

http://www.naturalnews.com/026508_clay_autism_environment.html sitesinden tercüme edilmiştir.

bentonit kili şifalı çamurlar bentonit detoks güzellik maskesi Egzama ve Sedef Hastalığı bentonit kili